Hoppa till sidans innehåll

Startlista lång-DM 30-aug

25 AUG 2009 21:34
Startlista för lång-DM 30-aug.
  • Uppdaterad: 29 AUG 2009 16:33

Lång-DM 2009 - Startlista
Lång-DM 2009lö 2009-08-29 15:54
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

      Start Nr. lapp    Bricka Namn                      Klubb                        

H85  (2)    2975 m                                       

      10:00              16988 Nils Lundin               Andrarums IF                 
      10:04              28194 Claes Claesson            Malmö OK                     


H80  (11)   3475 m                                       

      10:21             306959 Denny Hallström           Malmö OK                     
      10:25             802005 Rune Isaksson             Helsingborgs SOK             
      10:29             217151 Ragnar Bengtsson          FK Snapphanarna              
      10:33              10390 Ove Nordahl               Simrishamns OK               
      10:37              16152 Nisse Bohman              OK Kompassen                 
      10:41              17411 Curth Svensson            Skåneslättens OL             
      10:45              17483 Hans Lindin               Malmö OK                     
      10:49              17155 Arne Nordahl              Örkelljunga FK               
      10:53              29995 Åke Dahlström             FK Snapphanarna              
      10:57              10025 Nils-Åke Nilsson          Andrarums IF                 
      11:01              16153 Nils Andersson            OK Kompassen                 



H75  (14)   3775 m                                       

      10:41              11239 Ingvar Lennerstedt        Lunds OK                     
      10:43              28560 Leo Åkesson               Härlövs IF                   
      10:45              29205 Bertil Johansson          Skåneslättens OL             
      10:47             342833 Curt Hjalmarsson          Hässleholms OK               
      10:49             663184 Klas Tykesson             Rävetofta OK                 
      10:51             259442 Nils Rågstedt             IS Kullen                    
      10:53             204454 Leif Claesson             Tormestorps IF               
      10:55              16618 Lars Magnusson            Hässleholms OK               
      10:57             404000 Kjell Björup              Lunds OK                     
      10:59             404321 Bengt Edvardsson          OK Torfinn                   
      11:01             264079 Owe Åkesson               Härlövs IF                   
      11:03              17179 Åke Strand                Örkelljunga FK               
      11:05              16619 Ingvar Petersson          Hässleholms OK               
      11:07              28723 Per Fresk                 Frosta OK                    



H70  (17)   4325 m                                       

      10:00              29917 Nils-G Svensson           OK Kompassen                 
      10:02              16994 Sven Levin                Andrarums IF                 
      10:04              28703 Bengt I Nilsson           Frosta OK                    
      10:06              17530 Paul Schannong            Malmö OK                     
      10:08              29772 Bertil Lööf               OK Pan-Kristianstad          
      10:10             344269 Ivar Nilsson              Hässleholms OK               
      10:12              33425 Gunnar Nilsson            Härlövs IF                   
      10:14             244630 Ulf Göran Seger           FK Boken                     
      10:16             309169 Anders Carlsson           Skåneslättens OL             
      10:18             217287 Ingemar Turesson          Malmö OK                     
      10:20              16632 Lennart Johansson         Hässleholms OK               
      10:22              29914 Gunnar Friberg            OK Kompassen                 
      10:24              41470 Ingemar Svensson          Lunds OK                     
      10:26              28713 Bror Elofsson             Frosta OK                    
      10:28             900100 Arne Gustafsson           Malmö OK                     
      10:30              16054 Bengt Olofsson            Hjärnarps GH OL              
      10:32              29245 Bo Bengtsson              Hässleholms OK               



H65  (31)   4600 m                                       

       9:55              30457 Krister Lindeberg         Malmö OK                     
       9:57              37456 Tom Lindberg              Lunds OK                     
       9:59             347030 Nils-Åke Nilsson          FK Göingarna                 
      10:01             245270 Ronnie Stoltz             FK Göingarna                 
      10:03              41894 Sven Thelandersson        Lunds OK                     
      10:05              17488 Lennart Nilsson           Malmö OK                     
      10:07              10075 Nils Mårtensson           Andrarums IF                 
      10:09              16072 Johnny Malmgren           Hjärnarps GH OL              
      10:11              29252 Bengt-Åke Nilsson         OK Torfinn                   
      10:13              28720 Roland Offrell            Frosta OK                    
      10:15              11262 Christer Ljungquist       Lunds OK                     
      10:17              15839 Sven-Åke Granquist        Hästveda OK                  
      10:19             718191 Lars Lindén               OK Gynge                     
      10:21             652007 Erling Larsson            Hässleholms OK               
      10:23              42221 Lars Hylén                Skåneslättens OL             
      10:25              25268 Benkt Anderson            Lunds OK                     
      10:27             306130 Benny Johansson           Malmö OK                     
      10:29              16628 Öyvind Jensen             Andrarums IF                 
      10:31              13755 Göran Bengtsson           Tockarps IK                  
      10:33             436126 Peter Dahlstedt           OK Pan-Kristianstad          
      10:35              17160 Kent Johansson            Örkelljunga FK               
      10:37              41892 Peeter-Jaan Kask          Lunds OK                     
      10:39              15841 Bo Olofsson               Hästveda OK                  
      10:41              27828 Hubert Hugosson           OK Gynge                     
      10:43              16602 Björn Nordström           Hässleholms OK               
      10:45              27297 Inge Persson              FK Boken                     
      10:47             554310 Sven-Erik Forsell         Lunds OK                     
      10:49              28193 Håkan Brost               Malmö OK                     
      10:51             240952 Bertil Olofsson           Andrarums IF                 
      10:53              16098 Allan Sunnergren          Hjärnarps GH OL              
      10:55              28568 Nils-Åke Nilsson          Härlövs IF                   



H60  (28)   5125 m                                       

       9:58             204460 Bengt Bengtsson           Tormestorps IF               
      10:00              17161 Bill Schölin              Tockarps IK                  
      10:02              28763 Börje Åkesson             Frosta OK                    
      10:04              12343 Jan-Evert Ohlsson         Andrarums IF                 
      10:06             208950 Kjell-Erik Ståhl          OK Pan-Kristianstad          
      10:08             987000 Agne Bengtsson            OK Kompassen                 
      10:10              27924 Leif Sandgren             Frosta OK                    
      10:12              16298 Willie Olsson             Rävetofta OK                 
      10:14              41480 Jan Hansson               Lunds OK                     
      10:16             600109 Göran Larsson             OK Kompassen                 
      10:18              26638 Sven Erik Frick           FK Göingarna                 
      10:20              27906 Sven-Erik Persson         Frosta OK                    
      10:22              17942 Roy Owesson               Helsingborgs SOK             
      10:24              11010 Håkan Nilsson             Malmö OK                     
      10:26              16047 Bengt Ståhl               Hjärnarps GH OL              
      10:28              27904 Nils-Erik Bondesson       Frosta OK                    
      10:30             263067 Gösta Svensson            Rävetofta OK                 
      10:32             500740 Gert Olsson               Skåneslättens OL             
      10:34              16159 Lars Persson              OK Kompassen                 
      10:36              36139 Per-Olof Fernberg         IS Skanne                    
      10:38              27900 Janne Lindholm            Frosta OK                    
      10:40              16982 Karl Ingvar Sixt Schön    Andrarums IF                 
      10:42              25262 Christer Jönsson          Lunds OK                     
      10:44             404145 Roland Nilsson            OK Kompassen                 
      10:46              27905 Leif Karlsson             Frosta OK                    
      10:48             770629 Karl Bertil Kjellsson     Rävetofta OK                 
      10:50              30461 Kaare Hansson             Malmö OK                     
      10:52              16044 Åke Persson               Hjärnarps GH OL              



H55  (24)   5550 m                                       

      10:00             511014 Olof Ståhl                Lunds OK                     
      10:03             500318 Sven-Eric Ericson         Helsingborgs SOK             
      10:06               6188 Roland Dahlman            Malmö OK                     
      10:09              36074 Bo Fält                   OK Kompassen                 
      10:12             258594 Gert Olsson               Tockarps IK                  
      10:15              26641 Jan Olof Ferm             FK Göingarna                 
      10:18              25479 Sven-Inge Svensson        Hässleholms OK               
      10:21             259132 Rolf Ohrlander            OK Pan-Kristianstad          
      10:24              25267 Bo Anders Nilsson         Lunds OK                     
      10:27              19080 Sven Erik Mellby          Eslövs FK                    
      10:30              29686 Lars Johansson            Malmö OK                     
      10:33             540211 Torgny Ottosson           OK Torfinn                   
      10:36             511230 Bengt Hansson             Andrarums IF                 
      10:39             500403 Lars Lindborg             Tormestorps IF               
      10:42             433626 Per Arne Evaldsson        OK Gynge                     
      10:45             228024 Anders Bertil Månsson     Örkelljunga FK               
      10:48             354283 Anders Wallner            Lunds OK                     
      10:51              17929 Torbjörn Lage             Helsingborgs SOK             
      10:54             433500 Jan Jönsson               Malmö OK                     
      10:57              16157 Ken Ragnarsson            OK Kompassen                 
      11:00              17425 Göran Johnsson            Skåneslättens OL             
      11:03              26640 Yngve Ernstsson           FK Göingarna                 
      11:06              16616 Hans Larsson              Hässleholms OK               
      11:09              16064 Christer Nogi Ljungdahl   Hjärnarps GH OL              



H50  (19)   5850 m                                       

       9:55             262135 Stellan Martinsson        OK Tyringe                   
       9:58             244675 Anders Westerlund         FK Boken                     
      10:01             408849 Rickard Henriksson        Helsingborgs SOK             
      10:04             911075 Sten Segerslätt           Skåneslättens OL             
      10:07             245957 Jan Ottmer                Tormestorps IF               
      10:10              39871 Gert Nielsen              Lunds OK                     
      10:13              25480 Matts Andersson           Hässleholms OK               
      10:16              27919 Rolf Nilsson              Frosta OK                    
      10:19              26644 Thomas Nilsson            FK Göingarna                 
      10:22              16179 Holger Sigbo              OK Kompassen                 
      10:25             351514 Per-Erik Bengtsson        Lunds OK                     
      10:28             560209 Fredrik Hjort             Helsingborgs SOK             
      10:31             561106 Ingmar Ekelöv             Skåneslättens OL             
      10:34              15277 Hans-Erik Karlsson        OK Torfinn                   
      10:37             246064 Per Svenningsson          Lunds OK                     
      10:40             561209 Peter Schulz              Helsingborgs SOK             
      10:43              26643 Bengt Larsson             FK Göingarna                 
      10:46              17059 Mats Brorsson             Tockarps IK                  
      10:49              13914 Anders Freij              Lunds OK                     



H45  (37)   6650 m                                       

       9:54             204469 Michael Christoferson     Tormestorps IF               
       9:56              15283 Anders Åberg              Skåneslättens OL             
       9:58             404269 Ulf Nyberg                Eslövs FK                    
      10:00             630912 Bengt Olsson              Eslövs FK                    
      10:02              16633 Tomas Nilsson             Hässleholms OK               
      10:04             259439 Bo Arne Ståhl             IS Kullen                    
      10:06             340699 Jan Lenning               Skåneslättens OL             
      10:08             620721 Peter Larsson             FK Boken                     
      10:10             610511 Rikard Swedenborg         Lunds OK                     
      10:12             620315 Per Forsberg              OK Pan-Kristianstad          
      10:14              26645 Lars Ohlsson              FK Göingarna                 
      10:16             262760 Håkan Jönsson             OK Kontinent                 
      10:18             350557 Pål Bengtsson             IS Kullen                    
      10:20             258565 Stefan Pålsson            Skåneslättens OL             
      10:22              15384 Per Persson               FK Boken                     
      10:24             630519 Magnus Wändel             Lunds OK                     
      10:26             204466 Lars Söderlund            Tormestorps IF               
      10:28              17168 Thomas Johansson          Örkelljunga FK               
      10:30             640510 Mats Nilsson              Helsingborgs SOK             
      10:32             244610 Jens Arborelius           IS Kullen                    
      10:34             630518 Lars Svantesson           Hjärnarps GH OL              
      10:36             362370 Sverker Eriksson          OK Gynge                     
      10:38            1000000 Peter Hedberg             Lunds OK                     
      10:40              26692 Henrik Larsson            FK Göingarna                 
      10:42              36565 Tom Arnshed               OK Kontinent                 
      10:44             350554 Anders Berg               IS Kullen                    
      10:46             641207 Ulf Linderfalk            Skåneslättens OL             
      10:48             244601 Stefan Svensson           FK Boken                     
      10:50             306590 Mats Hildingsson          Lunds OK                     
      10:52              29253 Stefan Edvardsson         OK Torfinn                   
      10:54              19070 Göran Frank               Eslövs FK                    
      10:56             630108 Lars Hallabro             Hässleholms OK               
      10:58             217668 Stefan Dahl               IS Kullen                    
      11:00             309172 Andreas Oxenstierna       Skåneslättens OL             
      11:02              15375 Jan-I Nygren              FK Boken                     
      11:04             217460 Peter Dannbring           Lunds OK                     
      11:06             240950 Hans Persson              Andrarums IF                 



H40  (24)   7175 m                                       

       9:56             402779 Joel Rydström             FK Finn                      
       9:59              16995 Thord Andersson           Andrarums IF                 
      10:02             247597 Stefan Reimer             Tormestorps IF               
      10:05              29643 Håkan Svensson            Lunds OK                     
      10:08             681127 Thomas Najvik             OK Pan-Kristianstad          
      10:11              26685 Magnus Larsson            FK Göingarna                 
      10:14              15836 Patrik Rosén              Hästveda OK                  
      10:17             690405 Niklas Welander           Örkelljunga FK               
      10:20             204464 Bo Wetterström            Tormestorps IF               
      10:23             355008 Håkan Grubb               Malmö OK                     
      10:26             264154 Mikael Gustafsson         OK Gynge                     
      10:29              15365 Magnus Larsen             FK Boken                     
      10:32             670531 Björn Svensson            Helsingborgs SOK             
      10:35             247594 Vidar Albinsson           Tormestorps IF               
      10:38             340695 Olof Barr                 Skåneslättens OL             
      10:41              43703 Thomas Westlund           OK Pan-Kristianstad          
      10:44              16269 Håkan Axelsson            FK Göingarna                 
      10:47             671112 Niklas Edvardsson         Hästveda OK                  
      10:50             651204 Per-Olof Andersson        OK Tyringe                   
      10:53             435796 Carl Aspegren             Tormestorps IF               
      10:56             306139 Ulf Mattsson              Malmö OK                     
      10:59             409278 Peter Andersson           OK Gynge                     
      11:02              43701 Per-Åke Nilsson           FK Göingarna                 
      11:05             347420 Per Rudqvist              Helsingborgs SOK             



H35  (13)   8225 m                                       

       9:44              36552 Pontus Gustavsson         OK Kontinent                 
       9:50              41557 Andreas Nilsson           OK Pan-Kristianstad          
       9:56              21059 Mikael Pihl               Lunds OK                     
      10:02              26687 Mikael Nilsson            OK Torfinn                   
      10:08              19060 Pär Fridsell              OK Pan-Kristianstad          
      10:14              16277 Anders Selin              FK Göingarna                 
      10:20             740474 Mikael Nilsson            OK Kontinent                 
      10:26              41898 Niklas Jönsson            Lunds OK                     
      10:32              15359 Håkan Palm                FK Boken                     
      10:38             730912 Magnus Jonasson           Malmö OK                     
      10:44             720907 Magnus Granqvist          FK Göingarna                 
      10:50             711117 Thomas Nilsson            Eslövs FK                    
      10:56             409307 Jens Sörvik               Lunds OK                     



H21  (19)   12250 m                                      

       9:53 102         353075 Oscar Gustafsson          Skåneslättens OL             
       9:56 103         508105 Göran Sundblom            Lunds OK                     
       9:59 104         654654 Petter Westerlund         FK Boken                     
      10:02 105         919919 Johan Aspegren            OK Kontinent                 
      10:05 106         345251 Henrik Johansson          OK Pan-Kristianstad          
      10:08 107         886622 Patrik Lindeberg          Skåneslättens OL             
      10:11 108          28543 Jesper Håkansson          FK Göingarna                 
      10:14 109         750300 Richard Johansson         OK Pan-Kristianstad          
      10:17 110         780709 Rasmus Grönlund           Lunds OK                     
      10:20 111         870217 Henrik Lundqvist          OK Gynge                     
      10:23 112         830809 Erik Modig                OK Pan-Kristianstad          
      10:26 113          26626 Andreas Ferm              FK Göingarna                 
      10:29 114         426985 Henrik Modig              OK Pan-Kristianstad          
      10:32 115          15279 Jimmy Karlsson            OK Torfinn                   
      10:35 116         810517 Per Aspegren              OK Kontinent                 
      10:38 117         770600 Johan Modig               OK Pan-Kristianstad          
      10:41 118         790713 Andreas Eriksson          Lunds OK                     
      10:44 119          26648 Linus Larsson             FK Göingarna                 
      10:47 120         505591 Olof Ottosson             OK Pan-Kristianstad          



H20  (7)    9700 m                                       

      10:11             890726 Anton Marmelid            Helsingborgs SOK             
      10:17             903195 Simon Månsson             Örkelljunga FK               
      10:23             213774 Niklas Olofsson           Helsingborgs SOK             
      10:29             901008 Emil Westesson            OK Kontinent                 
      10:35             900706 Rasmus Elmelid            Skåneslättens OL             
      10:41             901024 Viktor Stensson           Helsingborgs SOK             
      10:47             891103 Marcus Andersson          OK Pan-Kristianstad          



H18  (11)   7200 m                                       

       9:54             910526 Johan Kristensson         Skåneslättens OL             
      10:00             912008 Robert Wetterlöf          OK Tyringe                   
      10:06             920803 Fredrik Nilsson           Örkelljunga FK               
      10:12             911001 Jakob Segerslätt          Skåneslättens OL             
      10:18             402812 Jesper Ståhl              IS Kullen                    
      10:24             910217 Niklas Olsson             Skåneslättens OL             
      10:30             921204 Mattias Engström          Hjärnarps GH OL              
      10:36             766441 Johannes Henriksson       Helsingborgs SOK             
      10:42             920221 Johan Ekelöv              Skåneslättens OL             
      10:48             920403 Martin Bengtsson          IS Kullen                    
      10:54             263061 Hugo Mattsson             Skåneslättens OL             



H16  (24)   5475 m                                       

       9:51 302          15856 Jonas Johnsson            Hästveda OK                  
       9:54 303         239813 Niclas Dehlin             Härlövs IF                   
       9:57 304         256324 Jonas Gustavsson          Andrarums IF                 
      10:00 305         930606 Hampus Andersson          OK Tyringe                   
      10:03 306         940111 Marcus Nilsson Kempff     Hässleholms OK               
      10:06 307         309164 Kristian Oxenstierna      Skåneslättens OL             
      10:09 308         941801 Marcus Svensson           FK Boken                     
      10:12 309         930419 Rasmus Karlsson           Härlövs IF                   
      10:15 310         253661 Fredrik Sambergs          IS Kullen                    
      10:18 311         930793 Karl Dannbring            Skåneslättens OL             
      10:21 312         930093 Lucas Wändel              Lunds OK                     
      10:24 313         941011 Simon Engel               Hässleholms OK               
      10:27 314         258537 Philip Pålsson            Skåneslättens OL             
      10:30 315         341281 Elias Henriksson          Helsingborgs SOK             
      10:33 316         536240 Linus Welander            Örkelljunga FK               
      10:36 317         940940 Erik Bengtsson            IS Kullen                    
      10:39 318          42223 Fredrik Berndtsson        Skåneslättens OL             
      10:42 319         239845 Anton Oddmo               Härlövs IF                   
      10:45 320         940833 Joel Kristiansson         Hässleholms OK               
      10:48 321         340696 Björn Lindqvist           Skåneslättens OL             
      10:51 322         960111 Oskar Andersson           OK Gynge                     
      10:54 323         930913 Carl Swedenborg           Lunds OK                     
      10:57 324         930513 David Arborelius          IS Kullen                    
      11:00 325         208216 Erik Lenning              Skåneslättens OL             



H14  (27)   4175 m                                       

       9:59 504         217227 Oskar Jensen Sondén       Malmö OK                     
      10:01 505          16287 Mattis Ernstsson          FK Göingarna                 
      10:03 506         344943 Nils Barr Zeilon          Skåneslättens OL             
      10:05 507         951005 Rasmus Svantesson         Hjärnarps GH OL              
      10:07 508         950420 Axel Schulz               Helsingborgs SOK             
      10:09 509         404329 Joel Einarsson            Tormestorps IF               
      10:11 510         341280 Johannes Svensson         FK Boken                     
      10:13 511         340673 Carl Rämmal               Lunds OK                     
      10:15 512         433483 Moltas Viebke             Malmö OK                     
      10:17 513         347077 Dennis Rudqvist           Helsingborgs SOK             
      10:19 514         950513 Harald Ottmer             Tormestorps IF               
      10:21 515         961337 Anton Larsson             FK Göingarna                 
      10:23 516         960430 Robin Karlsson            Härlövs IF                   
      10:25 517         960405 Jonatan Höst              Hjärnarps GH OL              
      10:27 518         228217 Erik Kristiansson         Hässleholms OK               
      10:29 519         208218 Alfred Najvik             OK Pan-Kristianstad          
      10:31 520         950901 Karl-Johan Persson        Tormestorps IF               
      10:33 521         960305 David Svensson            FK Boken                     
      10:35 522         354592 Hjalmar Freij             Lunds OK                     
      10:37 523         347384 Mattias Jacobsson         Malmö OK                     
      10:39 524         950315 Joakim Sjöberg            Helsingborgs SOK             
      10:41 525         247549 Jonathan Albinsson        Tormestorps IF               
      10:43 526          26696 Robin Larsson             FK Göingarna                 
      10:45 527         950407 Anton Månsson             Örkelljunga FK               
      10:47 528         902916 Axel Matsson              Hjärnarps GH OL              
      10:49 529         213703 Wictor Svensson           Helsingborgs SOK             
      10:51 530         902922 Henning Ottmer            Tormestorps IF               



H12  (25)   3225 m                                       

       9:51              17401 Isak Prellner             Skåneslättens OL             
       9:54             217670 Elias Bengtsson           IS Kullen                    
       9:57             349879 Razmus Arvidsson          Hässleholms OK               
      10:00             350556 Viktor Sambergs           IS Kullen                    
      10:03             438140 Valle Johansson           Skåneslättens OL             
      10:06             340687 Anton Hansson             Lunds OK                     
      10:09             258555 Melker Larsson            FK Göingarna                 
      10:12             330940 Kevin Mattsson            Malmö OK                     
      10:15             420094 Alfred Wennemo            Lunds OK                     
      10:18             408851 Thomas Svensson           Helsingborgs SOK             
      10:21             981030 Adam Segerslätt           Skåneslättens OL             
      10:24             340625 Oskar Pott                Lunds OK                     
      10:27             258550 Hampus Larsson            FK Göingarna                 
      10:30             241793 Hjalmar Wihlborg          Malmö OK                     
      10:33             431188 Axel Svenningsson         Lunds OK                     
      10:36             244606 Jakob Höst                Hjärnarps GH OL              
      10:39             247502 Nils-Joel Persson         Tormestorps IF               
      10:42             403414 Erik Barr Zeilon          Skåneslättens OL             
      10:45             253677 Nils Swedenborg           Lunds OK                     
      10:48             347484 Fritjof Axelsson          FK Göingarna                 
      10:51             330888 Shane Mattsson            Malmö OK                     
      10:54             340635 Viktor Pott               Lunds OK                     
      10:57             256303 Dennis Persson            Andrarums IF                 
      11:00             970208 Johan Lenning             Skåneslättens OL             
      11:03             340700 Jesper Ågren              Lunds OK                     



H10  (22)   3050 m                                       

       9:51             340174 Axel Nilsson              OK Pan-Kristianstad          
       9:54             438149 Rasmus Olofsson           FK Boken                     
       9:57             341392 Fabian Andersson          Andrarums IF                 
      10:00             427047 Oscar Modig               OK Pan-Kristianstad          
      10:03             264099 Martin Johansson          Hjärnarps GH OL              
      10:06             500005 Povel Hedberg             Lunds OK                     
      10:09             351528 Erik Jönsson              FK Boken                     
      10:12              19315 Per-Anton Persson         Tormestorps IF               
      10:15             216537 Ludvig Hallabro           Hässleholms OK               
      10:18             500162 Allan Hedberg             Lunds OK                     
      10:21             256313 Måns Persson              Andrarums IF                 
      10:24             438114 Viggo Johansson           Skåneslättens OL             
      10:27             420091 Erik Winbladh             Lunds OK                     
      10:30             990613 Jonatan Österblad         FK Boken                     
      10:33              19308 Jakob Albinsson           Tormestorps IF               
      10:36             347031 Erik Landin Grubb         Malmö OK                     
      10:39             990204 Johan Andersson           Lunds OK                     
      10:42             256341 Oscar Ehrnborn            Andrarums IF                 
      10:45             208968 Algot Najvik              OK Pan-Kristianstad          
      10:48             420174 Melker Andersson          Härlövs IF                   
      10:51             340650 Matti Ågren               Lunds OK                     
      10:54             204907 Simon Harden              FK Boken                     

D80  (3)    2975 m                                       

      10:36              16621 Ulla Brita Hjalmarsson    Hässleholms OK               
      10:40             228037 Anna-Lena Nordahl         Örkelljunga FK               
      10:44              25488 Elsa Olausson             Simrishamns OK               


D75  (3)    2975 m                                       

      10:16             520216 Clarie Ek                 OK Pan-Kristianstad          
      10:20              17067 Lisa Hedström             OK Pan-Kristianstad          
      10:24              17907 Solvey Bergdahl           Helsingborgs SOK             



D70  (3)    3475 m                                       

      10:01              16974 Gun Hansson               Andrarums IF                 
      10:05             209080 Kerstin Granstedt         OK Pan-Kristianstad          
      10:09              10010 Barbro Hugosson           Lunds OK                     



D65  (14)   3775 m                                       

       9:58             306131 Lisbeth Lindeberg         Malmö OK                     
      10:01              16629 Ann-Charlotte Jensen      Andrarums IF                 
      10:04             204474 Kerstin Ingegerd Nilsson  Tormestorps IF               
      10:07              13791 Lena Pehrsson             OK Silva                     
      10:10             423254 Gunnel Wester             Örkelljunga FK               
      10:13              16077 Gullan Svensson           Hjärnarps GH OL              
      10:16             253741 Karin Lindén              OK Gynge                     
      10:19              17508 Gunnel Nilsson            Malmö OK                     
      10:22              15383 Birgit Palm               FK Boken                     
      10:25              16623 Brita Dahlberg            Hässleholms OK               
      10:28              19062 Karin Jakobsson           Eslövs FK                    
      10:31              16055 Gudrun Olofsson           Hjärnarps GH OL              
      10:34              17044 Gull Svensson             Tockarps IK                  
      10:37              27850 Kerstin Nilsson           OK Gynge                     



D60  (10)   3850 m                                       

      10:23              37922 Kristin Lindberg          Lunds OK                     
      10:27              28667 Anna-Lisa Hansson         OK Pan-Kristianstad          
      10:31             302652 Margareta Sjöberg         Lunds OK                     
      10:35             354084 Inger Glans               OK Torfinn                   
      10:39             351521 Siw Nilsson               OK Kompassen                 
      10:43              17079 Kerstin Larsson           OK Pan-Kristianstad          
      10:47              14291 Britt Forsell Pirozzi     Lunds OK                     
      10:51              17528 Berit Schannong           Malmö OK                     
      10:55              15833 Ingegärd Lund             Hästveda OK                  
      10:59              16187 Karin Bengtsson           OK Kompassen                 



D55  (6)    4150 m                                       

      10:47             228023 Margareta Schölin         Tockarps IK                  
      10:50             500417 Karin Larsson             OK Kompassen                 
      10:53             260946 Ulla Engelby              OK Pan-Kristianstad          
      10:56              18982 Eva Tykesson              Rävetofta OK                 
      10:59              25266 Gudrun Nilsson            Lunds OK                     
      11:02              16050 Åsa Ståhl                 Hjärnarps GH OL              



D50  (13)   4150 m                                       

      10:02              26656 Inger Frick-Norling       FK Göingarna                 
      10:05              17407 Ina Lindeberg             Skåneslättens OL             
      10:08              17914 Lisbeth Dahl              Helsingborgs SOK             
      10:11              29647 Lotta Linsefors           Lunds OK                     
      10:14              26657 Kerstin Persson           FK Göingarna                 
      10:17             580810 Christina Olsson          Skåneslättens OL             
      10:20              36650 Anna Thorell-Jönsson      OK Kontinent                 
      10:23              29773 Eva Folkesson Lööf        OK Pan-Kristianstad          
      10:26             590504 Agneta Erfors             OK Torfinn                   
      10:29              26658 Ingrid Larsson            FK Göingarna                 
      10:32             591103 Christina Segerslätt      Skåneslättens OL             
      10:35              25957 Marie Schulz              Helsingborgs SOK             
      10:38             205395 Gabrielle Brun            Andrarums IF                 



D45  (15)   4325 m                                       

      10:40              25491 Yvonne Andersson          Hässleholms OK               
      10:42             345391 Anna-Carin Olandersson    OK Tyringe                   
      10:44             264103 Monica Johansson          Hjärnarps GH OL              
      10:46            1111111 Ingela Andersson          Lunds OK                     
      10:48             209018 Maria Lenning             Skåneslättens OL             
      10:50             208930 Tina Hagård               Rävetofta OK                 
      10:52             610330 Ann-Kristin Sjöström      OK Kompassen                 
      10:54             409415 Eva Karlsson              OK Gynge                     
      10:56              16984 Maritha Schön             Andrarums IF                 
      10:58              18985 Lena Olsson               Skåneslättens OL             
      11:00              19320 Lena Söderlund            Tormestorps IF               
      11:02             620427 Ann-Louise Ehn-Westesson  OK Kontinent                 
      11:04             408845 Barbro Norrestam          Helsingborgs SOK             
      11:06             258580 Ing-Britt Swedenborg      Lunds OK                     
      11:08             581203 Ingela Ekelöv             Skåneslättens OL             



D40  (17)   4575 m                                       

      10:20              42229 Lotta Berndtsson          Skåneslättens OL             
      10:23             671111 Marie Olsson              Örkelljunga FK               
      10:26             347076 Annika Larsson            FK Göingarna                 
      10:29             408854 Helena Åhlin              Helsingborgs SOK             
      10:32              27856 Carina Gustafsson         OK Gynge                     
      10:35             264105 Anne Svantesson           Hjärnarps GH OL              
      10:38             681219 Ingela Thoresson          Andrarums IF                 
      10:41              25924 Helena Kristiansson       Hässleholms OK               
      10:44             421328 Anna Reimer               Tormestorps IF               
      10:47             244623 Helena Svensson           FK Boken                     
      10:50              28569 Susanne W Karlsson        Härlövs IF                   
      10:53             347093 Karin Johansson           FK Göingarna                 
      10:56             402813 Britt-Marie Stensson      Helsingborgs SOK             
      10:59             256840 Carolina Landin           Malmö OK                     
      11:02             244616 Åsa Hedin                 Hjärnarps GH OL              
      11:05             239237 Ann-Marie Hansson         IS Kullen                    
      11:08             351017 Annika Engel              Hässleholms OK               



D35  (6)    5850 m                                       

      10:40              19824 Maria Hammarstedt         Lunds OK                     
      10:46              27857 Anneli Wihlborg           OK Gynge                     
      10:52              16270 Louise Axelsson           FK Göingarna                 
      10:58              17066 Camilla Brorsson          Tockarps IK                  
      11:04             245858 Marie Markholm            Skåneslättens OL             
      11:10             711011 Susanne Andersson         Härlövs IF                   



D21  (24)   7200 m                                       

       9:58 4           204480 Emelie Bengtsson          Tormestorps IF               
      10:01 5            18995 Pernilla Olsson           Skåneslättens OL             
      10:04 6            19082 Hanna Mellby              Eslövs FK                    
      10:07 7            17930 Lotta Lewis-Jonsson       Helsingborgs SOK             
      10:10 8            22912 Marie Svensson            OK Pan-Kristianstad          
      10:13 9           620430 Sara Snogerup Linse       Lunds OK                     
      10:16 10          810830 Marlene Karlsson          Malmö OK                     
      10:19 11          404334 Diana Persson             FK Göingarna                 
      10:22 12           19085 Madeleine Gunnarsson      OK Pan-Kristianstad          
      10:25 13          770407 Eva-Lotta Bengtsson       Lunds OK                     
      10:28 14           16180 Maria Persson             OK Kompassen                 
      10:31 15           18245 Maria Mickelåker          Andrarums IF                 
      10:34 16          780214 Josefin Lindborg          Helsingborgs SOK             
      10:37 17          416546 Maria Cutova              OK Pan-Kristianstad          
      10:40 18          821217 Anna Olsson               Lunds OK                     
      10:43 19          263066 Marie Svensson            Rävetofta OK                 
      10:46 20          860222 Anna (Humlaröd) Persson   FK Göingarna                 
      10:49 21           13690 Johanna Karlsson          OK Pan-Kristianstad          
      10:52 22          771218 Marie Fransson            Lunds OK                     
      10:55 23          351532 Camilla Sigbo             FK Boken                     
      10:58 24           15281 Jessica Karlsson          OK Torfinn                   
      11:01 25          710525 Eva Dahl                  Helsingborgs SOK             
      11:04 26          770712 Sofie Petersson           OK Pan-Kristianstad          
      11:07 27           36364 Hanna Modin               Lunds OK                     



D20  (5)    5850 m                                       

       9:51             354599 Matilda Johansson         Lunds OK                     
       9:57             903545 Frida Hildingsson         Lunds OK                     
      10:03             501623 Angelika Larsson          Örkelljunga FK               
      10:09             900406 Josefine Nilsson          Helsingborgs SOK             
      10:15             900412 Jannie Hagård             Rävetofta OK                 



D18  (13)   5550 m                                       

       9:57             910329 Anna Sjöström             Lunds OK                     
      10:03             513817 Evelina Bengtsson         OK Tyringe                   
      10:09             354584 Sanna Linsefors           Lunds OK                     
      10:15             502218 Frida Nilsson             Skåneslättens OL             
      10:21             248548 Sara Kellersson           Simrishamns OK               
      10:27             910515 Ann-Sofie Larsson         Örkelljunga FK               
      10:33              42236 Ronja Arvidsson           Skåneslättens OL             
      10:39             911006 Viktoria Ernstsson        FK Göingarna                 
      10:45             921005 Anna Bredfelt             Lunds OK                     
      10:51             861229 Therese Hansen            Skåneslättens OL             
      10:57             921301 Camilla Nilsson           OK Torfinn                   
      11:03              17196 Emma Månsson              Örkelljunga FK               
      11:09             910916 Sofie Hansen              Skåneslättens OL             



D16  (29)   4375 m                                       

       9:59 204         351020 Sara Svensson             Hässleholms OK               
      10:01 205         264111 Louise Nordahl            Hjärnarps GH OL              
      10:03 206         351116 Elida Ottmer              Tormestorps IF               
      10:05 207         217643 Erika Bengtsdotter        IS Kullen                    
      10:07 208         340680 Elsa Palmkvist            Lunds OK                     
      10:09 209         213816 Filippa Bengtsson         OK Tyringe                   
      10:11 210         931005 Elin Olsson               FK Göingarna                 
      10:13 211         226059 Emilia Karlsson           OK Gynge                     
      10:15 212          15853 Emelie Lennartsdotter     Hästveda OK                  
      10:17 213         931015 Stina Berg                IS Kullen                    
      10:19 214         930227 Jenny Olsson              Örkelljunga FK               
      10:21 215         930503 Matilda Stensson          Helsingborgs SOK             
      10:23 216         940314 Nicole Ljungdahl          Hjärnarps GH OL              
      10:25 217         342495 Josefin Carlsson          Tormestorps IF               
      10:27 218         940707 Julia Dahl                IS Kullen                    
      10:29 219         941012 Erica Andersson           Lunds OK                     
      10:31 220         229256 Rebecka Wetterlöf         OK Tyringe                   
      10:33 221         256877 Lovisa Wihlborg           Malmö OK                     
      10:35 222         341229 Matilda Söderstierna      FK Boken                     
      10:37 223          15847 Jessica Bjelk             Hästveda OK                  
      10:39 224         402811 Tove Ståhl                IS Kullen                    
      10:41 225         940612 Moa Olsson                Örkelljunga FK               
      10:43 226         408860 Anna Åhlin                Helsingborgs SOK             
      10:45 227         940320 Frida Hedin               Hjärnarps GH OL              
      10:47 228          19307 Ellen Reimer              Tormestorps IF               
      10:49 229         239218 Maja Arborelius           IS Kullen                    
      10:51 230         941008 Karin Bredfelt            Lunds OK                     
      10:53 231         345315 Stina Olandersson         OK Tyringe                   
      10:55 232         351022 Saga Jönsson              Hässleholms OK               



D14  (21)   3775 m                                       

      10:00 405         340643 Ida Svenningsson          Lunds OK                     
      10:03 406          19324 Lovisa Nilsson            Tormestorps IF               
      10:06 407         950629 Annika Jönsson            Skåneslättens OL             
      10:09 408         351524 Frida Jönsson             FK Boken                     
      10:12 409         500142 Pim Hedberg               Lunds OK                     
      10:15 410          47197 Nelly Carlsson            Tormestorps IF               
      10:18 411         256307 Viktoria Persson          Andrarums IF                 
      10:21 412         244670 Ida Johansson             Hjärnarps GH OL              
      10:24 413         960811 Åse Dannbring             Lunds OK                     
      10:27 414         950523 Kajsa Wetterström         Tormestorps IF               
      10:30 415         951404 Jessica Nilsson           OK Torfinn                   
      10:33 416         239246 Anna Bengtsson            IS Kullen                    
      10:36 417         341213 Emma Söderstierna         FK Boken                     
      10:39 418         253674 Malin Heyden              Lunds OK                     
      10:42 419          19318 Miranda Reimer            Tormestorps IF               
      10:45 420         960502 Patricia Edgarsson        Andrarums IF                 
      10:48 421         960423 Kajsa Hedin               Hjärnarps GH OL              
      10:51 422         960211 Johanna Wändel            Lunds OK                     
      10:54 423          19321 Elin Carlsson             Tormestorps IF               
      10:57 424          28726 Amanda Nilsson            Skåneslättens OL             
      11:00 425         950110 Felicia Feurstein         FK Boken                     



D12  (18)   3225 m                                       

       9:55             204491 Nellie Henriksson         Tormestorps IF               
       9:58             340173 Olivia Nilsson            OK Pan-Kristianstad          
      10:01             420175 Madelene Andersson        Härlövs IF                   
      10:04             253662 Matilda Arborelius        IS Kullen                    
      10:07              19305 Ebba Söderlund            Tormestorps IF               
      10:10             420095 Tova Wennemo              Lunds OK                     
      10:13              46935 Astrid Henriksson         Helsingborgs SOK             
      10:16              28952 Ida Wihlborg              OK Gynge                     
      10:19             258598 Rebecka Brorsson          Tockarps IK                  
      10:22             253678 Jenny Bredfelt            Lunds OK                     
      10:25              12035 Johanna Möller            Ystads OK                    
      10:28             347388 Saga Thomsen              Malmö OK                     
      10:31             351024 Sara Jönsson              Hässleholms OK               
      10:34             420092 Cecilia Rämmal            Lunds OK                     
      10:37              16091 Erica Eriksson            Hjärnarps GH OL              
      10:40             229220 Linnea Gustafsson         OK Gynge                     
      10:43              27298 Isabell Svensson          FK Boken                     
      10:46             340676 Klara Gewert              Lunds OK                     



D10  (13)   3050 m                                       

       9:58             404338 Elinor Dehlin             Härlövs IF                   
      10:01             341391 Tilda Persson             Andrarums IF                 
      10:04             245223 Matilda Rylander          FK Göingarna                 
      10:07             245865 Wilma Markholm            Skåneslättens OL             
      10:10             420173 Klara Andersson           Härlövs IF                   
      10:13             244620 Emelie Feurstein          FK Boken                     
      10:16             244667 Vilma Svantesson          Hjärnarps GH OL              
      10:19             225739 Elin Wihlborg             OK Gynge                     
      10:22              28547 Irmalinn Nilsson          Härlövs IF                   
      10:25             721777 Carolin Gradin            Andrarums IF                 
      10:28             347200 Hilda Axelsson            FK Göingarna                 
      10:31             227097 Elina Andersson           OK Tyringe                   
      10:34             990844 Sofie Persson             Härlövs IF                   



U3  (2)     3225 m                                       

                         15768 Sebastian Nilsson         OK Tyringe                   
                        256304 Martina Persson           Andrarums IF                 



U2  (10)    3050 m                                       

                        340691 Hampus Ågren              Lunds OK                     
                        426827 Elin Gustafsson           OK Gynge                     
                        431185 Astrid Ericsson           Lunds OK                     
                        256333 Charles Persson           Andrarums IF                 
                        354914 Måns Berggren             Lunds OK                     
                        213791 Hanna Norrestam           Helsingborgs SOK             
                        340616 Linnea Heyden             Lunds OK                     
                        516516 Melvin Nilsson            Härlövs IF                   
                        433489 Viggo Viebke              Malmö OK                     
                        426198 Tilda Henriksson          Tormestorps IF               



U1  (5)     2700 m                                       

                        244624 Pontus Eriksson           Hjärnarps GH OL              
                        431186 Elsa Ericsson             Lunds OK                     
                        433055 Philip Arvidsson          Hjärnarps GH OL              
                        355925 Rebecka Harden            FK Boken                     
                        420093 Sofia Rämmal              Lunds OK                     



INSKOLNING  2875 m                                       

                        404335 Ronja Karlsson            Härlövs IF                   



Öppen 4  (2 3350 m                                       

                        258547 Göran Rylander            FK Göingarna                 
                         19323 Annika Nilsson            Tormestorps IF               



Öppen 5  (2 4175 m                                       

                        234891 Kristina Persson          Härlövs IF                   
                        347316 Lotta Sjöberg             Helsingborgs SOK             



Öppen 7  (1 3850 m                                       

                         28548 Helen Nilsson             Härlövs IF                   



Öppen 8  (1 5550 m                                       

                        234869 Patrick Persson           Härlövs IF                   









Skribent: Kristian Bengtsson

Arrangemang

Tips- & bingopromenader

Tips och bingopromenad

 

 

 

 

 

 Vi finns på Facebook

 

 

 

 

Sponsorer

Sparbanken1826

Conditori Boulevard

 

 

 

 

 

 

 

 

Stöd din förening

 

Postadress:
FK Åsen - Orientering
FK Åsen, Box 30
29821 Tollarp

Besöksadress:
FK Åsen, Stackedala
29891 Tollarp

Kontakt:
Tel: 0703809211
E-post: This is a mailto link

Se all info