Hoppa till sidans innehåll

Startlista alla anmälda

02 APR 2010 15:00
Startlista för alla anmälda till FK Åsens tävling 3-apr.
  • Uppdaterad: 02 APR 2010 15:12

Bricka Namn               Klubb              Starttid                Start 

H80 (5)  2725 m            
 
 259442 Nils Rågstedt         IS Kullen             10:03 
 570206 Curth Svensson        Skåneslättens OL      10:11 
  10025 Nils-Åke Nilsson       Andrarums IF         10:19 
  17155 Arne Nordahl         Örkelljunga FK         10:27 
  29715 Stig-Allan Jönsson    Halmstad Garnisons IF 10:35 
 
 
 
H75 (5)  3075 m            
 
  36178 Nils Jansson         Skattkärrs IF          10:03 
 264079 Owe Åkesson          Härlövs IF             10:09 
 663184 Klas Tykesson         Rävetofta OK          10:15 
  17179 Åke Strand          Örkelljunga FK          10:21 
  28560 Leo Åkesson          Härlövs IF             10:27 
 
 
 
H70 (19)  4275 m            
 
  18801 Allan Haglund         Gävle OK              10:00 
  18628 Erland Ling          Jönköpings OK          10:03 
  28193 Håkan Brost          Malmö OK               10:06 
 306687 Sune Backan          Eslövs FK              10:09 
 258531 Bo Svensson          Tockarps IK            10:12 
  16190 Allan Hammar         OK Kompassen           10:15 
  17427 Torbjörn Wingqvist      Skåneslättens OL    10:18 
 429775 Ernie Broström        Halmstad OK           10:21 
  25902 Sven-Åke Andertoft      Markaryds FK        10:24 
  30464 Gert Olsson          Malmö OK               10:27 
  30099 Ivan Ernvid          Ulricehamns OK         10:30 
 660818 Peo Bengtsson         OK Pan-Kristianstad   10:33 
  41470 Ingemar Svensson       Lunds OK             10:36 
  16994 Sven Levin          Andrarums IF            10:39 
  28568 Nils-Åke Nilsson       Härlövs IF           10:42 
  17530 Paul Schannong        Malmö OK              10:45 
 258577 Kjell Olofsson        Eslövs FK             10:48 
  18805 Åke Gatelid          Sigtuna OK             10:51 
  28583 Einar Sjöström        Rävetofta OK          10:54 
 
 
 
H65 (14)  4400 m            
 
  15840 Roland Eriksson        Hästveda OK          10:00 
 240952 Bertil Olofsson        Andrarums IF         10:04 
 428978 Sven Ruther          OK Älme                10:08 
  25268 Benkt Anderson        Lunds OK              10:12 
  28720 Roland Offrell        Eksjö SOK             10:16 
  15841 Bo Olofsson          Hästveda OK            10:20 
  16628 Öyvind Jensen         Andrarums IF          10:24 
 437499 Nils Johannesson       Helsingborgs SOK     10:28 
  16072 Johnny Malmgren        Hjärnarps GH OL      10:32 
  15839 Sven-Åke Granquist      Hästveda OK         10:36 
 216340 Jan Bergström         Andrarums IF          10:40 
  27297 Inge Persson          FK Boken              10:44 
  41892 Peeter-Jaan Kask       Lunds OK             10:48 
 652007 Erling Larsson        Hässleholms OK        10:52 
 
 
 
H60 (17)  4950 m            
 
  42145 Björn Engsten         OK Rodhen              9:58 
 501114 Jan Åsberg          Häverödals SK           10:01 
  17425 Göran Johnsson        Skåneslättens OL      10:04 
 213888 Erland Martinsson       OK Tyringe          10:07 
  17161 Bill Schölin         Tockarps IK            10:10 
  11010 Håkan Nilsson         Malmö OK              10:13 
  16159 Lars Persson         OK Kompassen           10:16 
  27906 Sven-Erik Persson       Frosta OK           10:19 
  12289 Kent Svensson         OK Skogsfalken        10:22 
 2008923 Berndt Wollenberg       TOLF Berlin        10:25 
  26753 Johnny Gustafsson       Gamleby OK          10:28 
 500318 Sven-Eric Ericson       Helsingborgs SOK    10:31 
  10107 Bo Johansson         OK Vilse 87            10:34 
 433494 Kaare Hansson         Malmö OK              10:37 
 987000 Agne Bengtsson        OK Kompassen          10:40 
  27904 Nils-Erik Bondesson      Frosta OK          10:43 
  13752 Håkan Winnberg        IK Trenne Ullared     10:46 
 
 
 
H55 (7)  5425 m            
 
 259132 Rolf Ohrlander        OK Pan-Kristianstad   10:04 
 511230 Bengt Hansson         Andrarums IF          10:10 
  25479 Sven-Inge Svensson      Hässleholms OK      10:16 
 262135 Stellan Martinsson      OK Tyringe          10:22 
  15341 Leif-Åke Andersson      FK Boken            10:28 
  27919 Rolf Nilsson          Frosta OK             10:34 
 540211 Torgny Ottosson        OK Torfinn           10:40 
 
 
 
H50 (12)  5925 m            
 
  17742 Lars Magnusson        OK Älme               9:58 
 590225 Håkan Nyberg         OK Kontinent          10:02 
 570520 Ingemar Petersson       Markaryds FK       10:06 
 362370 Sverker Eriksson       OK Gynge            10:10 
 560703 Ulf Palmér          Ulricehamns OK         10:14 
  26643 Bengt Larsson         FK Göingarna         10:18 
  10455 Anders Irbäck         Lunds OK             10:22 
 878889 Alf Westesson         OK Kontinent         10:26 
 850850 Leif Lindau          OK Torfinn            10:30 
  17072 Mikael Svensson        OK Pan-Kristianstad 10:34 
  25480 Matts Andersson        Hässleholms OK      10:38 
 561106 Ingmar Ekelöv         Skåneslättens OL     10:42 
 
 
 
H45 (19)  6200 m            
 
 610511 Rikard Swedenborg       Lunds OK            9:57 
 630912 Bengt Olsson         Eslövs FK             10:00 
 247597 Stefan Reimer         Tormestorps IF       10:03 
 620701 Magnus Ullman         OK Alehof            10:06 
  43701 Per-Åke Nilsson        FK Göingarna        10:09 
 306139 Ulf Mattsson         Malmö OK              10:12 
 240950 Hans Persson         Andrarums IF          10:15 
  17434 Bengt-Åke Berndtsson     Skåneslättens OL  10:18 
 352088 Tomas Vidfelt         Lindebygdens OK      10:21 
 264093 Hans Hedin          Hjärnarps GH OL        10:24 
 217668 Stefan Dahl          IS Kullen             10:27 
 640113 Mats-Ola Persson       Tormestorps IF      10:30 
 630108 Lars Hallabro         Hässleholms OK       10:33 
  26692 Henrik Larsson        FK Göingarna         10:36 
 330993 Benjamin Viebke        Malmö OK            10:39 
 345350 Ola Henriksson        Järla Orientering    10:42 
 641207 Ulf Linderfalk        Skåneslättens OL     10:45 
 620721 Peter Larsson         FK Boken             10:48 
  16348 Jan-Olof Svensson       Halmstad OK        10:51 
 
 
 
H40 (17)  6475 m            
 
 244666 Magnus Johansson       OK Löftan            9:56 
 341287 Fabian Ljungquist       Lunds OK            9:59 
  43703 Tomas Westlund        OK Pan-Kristianstad  10:02 
 671112 Niklas Edvardsson       Hästveda OK        10:05 
  16269 Håkan Axelsson        FK Göingarna         10:08 
 680202 Jalle Josefsson        Lunds OK            10:11 
 355008 Håkan Grubb          Malmö OK              10:14 
  15836 Patrik Rosén         Hästveda OK           10:17 
 421585 Anders Ling          Jönköpings OK         10:20 
 651204 Per-Olof Andersson      OK Tyringe         10:23 
 670630 Håkan Eriksson        Hästveda OK          10:26 
 245216 Magnus Oscarsson       FK Göingarna        10:29 
 516516 Björn Nilsson         Härlövs IF           10:32 
 979798 Klas Dalberg         Göteborg/Majorna OK   10:35 
  15849 Stefan Rosén         Hästveda OK           10:38 
  26685 Magnus Larsson        FK Göingarna         10:41 
  15365 Magnus Larsen         FK Boken             10:44 
 
 
 
H35 (6)  7250 m            
 
  43493 Fredrik Ullman        OK Pan-Kristianstad  10:05 
 740474 Mikael Nilsson        OK Kontinent         10:13 
 730412 Heide Persson         Andrarums IF         10:21 
 750300 Richard Johansson     OK Pan-Kristianstad  10:29 
 433683 Nils Helmersson        Hässleholms OK      10:37 
 353537 Markus Olin          IK Hakarpspojkarna    10:45 
 
 
 
H21 LÅNG ( 11025 m            
 
     Henrik Modig         OK Pan-Kristianstad       9:48 
 790713 Andreas Eriksson       Lunds OK             9:54 
 780131 Henrik Olofsson        FK Snapphanarna     10:00 
 886622 Patrik Lindeberg       Skåneslättens OL    10:06 
 551100 Peder Kock          OK Pan-Kristianstad    10:12 
 780709 Rasmus Grönlund        Lunds OK            10:18 
 351173 Jan Moberg           Gävle OK              10:24 
 
 
 
H21 (16)  8100 m            
 
 770531 Anders Frick         Trollhättans SK       10:03 
 1601959 Tuomo Mäkelä         Angelniemen Ankkuri  10:07 
 880530 Robin Westesson        OK Kontinent        10:11 
 887780 Janne Nurminen        Angelniemen Ankkuri  10:15 
 345251 Henrik Johansson       OK Pan-Kristianstad 10:19 
 1601974 Tuomas Kari          Angelniemen Ankkuri  10:23 
 941915 Pontus Bergström       OK Österåker        10:27 
  36357 Anders Lindberg        Söderhamns OK       10:31 
 351483 Olli Salo           Angelniemen Ankkuri    10:35 
 900212 Victor Jensen         OK Kontinent         10:39 
 161973 Arto Ranki          Angelniemen Ankkuri    10:43 
 860000 Markus Svensson        OK Pan-Kristianstad 10:47 
 1601972 Vesa Mäkinen         Angelniemen Ankkuri  10:51 
  5056 Moritz Brettschneider     Kaulsdorfer OLV   10:55 
 890718 Björn Öhrstrand        OK Orion            10:59 
 887792 Lasse Kautto         Angelniemen Ankkuri   11:03 
 
 
 
H20 (5)  7250 m            
 
 900610 Martin Lindeberg       Skåneslättens OL     10:01 
 239856 Martin Delin         Härlövs IF             10:09 
 911210 Oskar Hektor         Järla Orientering      10:17 
  16998 Daniel Nilsson        Skåneslättens OL      10:25 
 2008925 Marvin Goericke        TOLF Berlin         10:33 
 
 
 
H18 (5)  6475 m            
 
 930913 Carl Swedenborg        Lunds OK              9:58 
 2008922 Antonio Jänich        TOLF Berlin          10:01 
 930606 Hampus Andersson       OK Tyringe           10:04 
  42223 Fredrik Berndtsson      Skåneslättens OL    10:07 
 342465 Harald Henriksson       Järla Orientering   10:10 
 
 
 
H16 (12)  5225 m            
 
 941118 Martin Vidfelt        Lindebygdens OK       10:00 
 240958 Morgan Olsson         Andrarums IF          10:04 
 691337 Oskar Jensen Sondén      Malmö OK           10:08 
 950315 Joakim Sjöberg        Helsingborgs SOK      10:12 
 950901 Karl-Johan Persson      Tormestorps IF      10:16 
 940111 Marcus Nilsson Kempff     Hässleholms OK    10:20 
 239813 Niclas Delin         Härlövs IF             10:24 
 256324 Jonas Gustavsson       Andrarums IF         10:28 
 428975 Arvid Henriksson       Järla Orientering    10:32 
 950420 Axel Schulz          Helsingborgs SOK       10:36 
  26696 Robin Larsson         FK Göingarna          10:40 
 940833 Joel Kristiansson       Hässleholms OK      10:44 
 
 
 
H14 (17)  3975 m            
 
 253677 Nils Swedenborg        Lunds OK              9:56 
 961127 Erik Kristiansson       Hässleholms OK      10:00 
 258550 Hampus Larsson        FK Göingarna          10:04 
 433483 Moltas Viebke         Malmö OK              10:08 
 247502 Nils-Joel Persson       Tormestorps IF      10:12 
 2008928 Paul Scholtz         TOLF Berlin           10:16 
  43516 Erik Håkansson        Täby OK               10:17 
 960305 David Svensson        FK Boken              10:20 
 960430 Robin Karlsson        Härlövs IF            10:24 
 240948 Holger Olsson         Andrarums IF          10:28 
 247549 Jonathan Albinsson      Tormestorps IF      10:32 
 302682 Joel Vidfelt         Lindebygdens OK        10:36 
 960328 Daniel Nilsson Kempff     Hässleholms OK    10:40 
 961337 Anton Larsson         FK Göingarna          10:44 
 970110 Shane Mattsson        Malmö OK              10:48 
 960803 Joel Einarsson        Tormestorps IF        10:52 
 2008921 Sebastian Fleiss       TOLF Berlin         10:56 
 
 
 
H12 (6)  3050 m            
 
 258555 Melker Larsson        FK Göingarna         10:05 
  19308 Jakob Albinsson        Tormestorps IF      10:11 
 981025 Fritjof Axelsson       FK Göingarna        10:23 
 339015 Alex Schönmaier        TOLF Berlin         10:29 
 980530 Kevin Mattsson        Malmö OK             10:35 
 439671 Martin Lindelöw        Härlövs IF          10:41 
 
 
 
H10 (5)  2600 m            
 
     Oscar Modig          OK Pan-Kristianstad       9:56 
 341392 Fabian Andersson       Andrarums IF        10:04 
 347236 Andreas Oscarsson       FK Göingarna       10:12 
 216537 Ludvig Hallabro        Hässleholms OK      10:20 
 340174 Axel Nilsson         OK Pan-Kristianstad   10:28 
 
 
 
D65 (9)  3075 m            
 
  16629 Ann-Charlotte Jensen     Andrarums IF      10:00 
  25270 Torill Svendsen        Lunds OK            10:06 
 204474 Kerstin Ingegerd Nilsson   Tormestorps IF  10:12 
  30100 Kerstin Ernvid        Ulricehamns OK       10:18 
  17923 Astrid Johannesson      Helsingborgs SOK   10:24 
  18606 Ulla Ling           Jönköpings OK          10:30 
  18802 Ann-Margret Persson      Gävle OK          10:36 
  17044 Gull Svensson         Tockarps IK          10:42 
  25903 Helen Andertoft        Markaryds FK        10:48 
 
 
 
D60 (8)  3850 m            
 
  17079 Kerstin Larsson        OK Pan-Kristianstad  10:05 
 354084 Inger Glans          OK Torfinn             10:11 
  17718 Bodil Ruther         OK Älme                10:17 
  16482 Britt-Marie Magnusson     Laholms IF OK     10:23 
  16189 Sonja Hammar         OK Kompassen           10:29 
  17528 Berit Schannong        Malmö OK             10:35 
  19601 Barbro Börjeson        Sigtuna OK           10:41 
  16481 Lena Jönsson         Laholms IF OK          10:47 
 
 
 
D55 (6)  3850 m            
 
 260946 Ulla Engelby         OK Pan-Kristianstad    10:03 
 228023 Margareta Schölin       Tockarps IK         10:09 
 205395 Gabrielle Brun        Andrarums IF          10:15 
  17073 Åsa Svensson         OK Pan-Kristianstad    10:21 
 341824 Ann-Britt Winnberg      IK Trenne Ullared   10:27 
 554422 Ina Lindeberg         Skåneslättens OL      10:33 
 
 
 
D50 (3)  3850 m            
 
 590504 Agneta Erfors         OK Torfinn           10:01 
  25491 Yvonne Andersson       Hässleholms OK      10:07 
  18985 Lena Olsson          Skåneslättens OL      10:13 
 
 
 
D45 (9)  4275 m            
 
 258580 Ing-Britt Swedenborg     Lunds OK          9:55 
  36611 Lollo Nyberg         OK Kontinent         10:01 
  16984 Maritha Schön         Andrarums IF        10:07 
  16484 Ingrid Johansson       Laholms IF OK      10:13 
 419787 Birgitta Henriksson    Järla Orientering  10:19 
 256320 Anette Thoresson       Andrarums IF       10:25 
 620427 Ann-Louise Ehn-Westesson   OK Kontinent   10:31 
 256330 Gudrun Nilsson        Andrarums IF        10:37 
  42229 Lotta Berndtsson       Skåneslättens OL   10:43 
 
 
 
D40 (9)  4400 m            
 
  25928 Ann-Sofie Brink        Markaryds FK       10:02 
  26658 Ingrid Svantesdotter     FK Göingarna     10:06 
 244687 Carina Eriksson        Hjärnarps GH OL    10:10 
 262765 Ingrid Jensen         OK Kontinent        10:14 
 681219 Ingela Thoresson       Andrarums IF       10:18 
 671111 Marie Olsson         Örkelljunga FK       10:22 
 670955 Susanne W Karlsson      Härlövs IF        10:26 
 244616 Åsa Hedin           Hjärnarps GH OL       10:30 
  25924 Helena Kristiansson      Hässleholms OK   10:34 
 
 
 
D35 (3)  4525 m            
 
  15360 Anna Ljungqvist        Lunds OK             9:59 
 433682 Maria Helmersson       Hässleholms OK      10:05 
 408750 Marianne Nilsson       OK Pan-Kristianstad 10:11 
 
 
 
D21 LÅNG ( 6475 m            
 
 259282 Ebba Thuresson        OK Pan-Kristianstad  10:00 
  36364 Hanna Modin          Lunds OK              10:03 
  16270 Louise Axelsson        FK Göingarna        10:06 
  30883 Ylva Sunesson         OK Alehof            10:09 
 620430 Sara Snogerup Linse      Lunds OK          10:12 
 502003 Malin Björkqvist       Norbergs OK         10:15 
  18995 Pernilla Olsson        Skåneslättens OL    10:18 
  22912 Marie Svensson        OK Pan-Kristianstad  10:21 
 771218 Marie Grönlund        Lunds OK             10:24 
  38980 Malin Vedin          Sundsvalls OK         10:27 
 
 
 
D21 (9)  5425 m            
 
  19085 Madeleine Gunnarsson   OK Pan-Kristianstad  10:02 
 921224 Malin Jensen         OK Kontinent           10:08 
 678900 Carolina Nilsson       OK Kompassen         10:14 
 501623 Angelika Larsson       Helsingborgs SOK     10:20 
 2008930 Katerina Wollmerstädt     TOLF Berlin      10:26 
 900607 Emelie Olsson         Örkelljunga FK        10:32 
 892003 Helene Nyberg         OK Kontinent          10:38 
 861229 Therese Hansen        Skåneslättens OL      10:44 
  18245 Maria Mickelåker       Andrarums IF         10:50 
 
 
 
D20 (2)  4525 m            
 
 502218 Frida Nilsson         Skåneslättens OL      10:03 
 910515 Ann-Sofie Larsson       Örkelljunga FK      10:09 
 
 
 
D18 (2)  4525 m            
 
 930227 Jenny Olsson         Örkelljunga FK         10:01 
  17163 Anette Larsson        Örkelljunga FK        10:07 
 
 
 
D16 (5)  4100 m            
 
 940320 Frida Hedin          Hjärnarps GH OL        10:02 
  19324 Lovisa Nilsson        Tormestorps IF        10:10 
 940612 Moa Olsson          Örkelljunga FK          10:18 
  19307 Ellen Reimer         Tormestorps IF         10:26 
 940707 Julia Dahl          IS Kullen               10:34 
 
 
 
D14 (8)  3600 m            
 
 339007 Henriette Käding       TOLF Berlin          10:02 
 420175 Madelene Axelsson       Härlövs IF          10:10 
 960423 Kajsa Hedin          Hjärnarps GH OL        10:18 
 228212 Elin Brink          Markaryds FK            10:26 
  28726 Amanda Nilsson        Skåneslättens OL      10:34 
 960416 Pim Hedberg          Lunds OK               10:42 
  16091 Erica Eriksson        Hjärnarps GH OL       10:50 
 960502 Patricia Edgarsson      Andrarums IF        10:58 
 
 
 
D12 (8)  3050 m            
 
 433681 Emmy Helmersson        Hässleholms OK       10:02 
 204491 Nellie Henriksson       Tormestorps IF      10:08 
 990844 Sofie Persson         Härlövs IF            10:14 
 419775 Astrid Henriksson       Järla Orientering   10:20 
 227099 Elina Andersson        OK Tyringe           10:26 
 246542 Astrid Einarsson       Tormestorps IF       10:32 
 404338 Elinor Delin         Härlövs IF             10:38 
 351575 Agnes Hektor         Järla Orientering      10:44 
 
 
 
D10 (5)  2600 m            
 
 340627 Tina Ljungqvist        Lunds OK              9:52 
 404175 Irmalinn Nilsson       Härlövs IF           10:00 
 721777 Carolin Gradin        Andrarums IF          10:08 
 239843 Maja Tenghagen        Härlövs IF            10:16 
 347200 Hilda Axelsson        FK Göingarna          10:24 
 
 
 
U3 (1)   3050 m            
 
 439672 Elinor Lindelöw        Härlövs IF           10:03 
 
 
 
U2 (1)   2600 m            
 
 426198 Tilda Henriksson       Tormestorps IF       10:02 
 
 
 
U1 (3)   2000 m            
 
 244624 Pontus Eriksson        Hjärnarps GH OL      10:00 
 340681 Isak Vidfelt         Lindebygdens OK        10:08 
  33430 Stellan Gradin        Andrarums IF          10:16 
 
 
 
INSKOLNING 1900 m            
 
 439379 Erik Ling           Jönköpings OK           10:04 
 404177 Axel Tenghagen        Härlövs IF            10:12 
 439378 Emma Ling           Jönköpings OK           10:20 
 
 
 
Öppen 1 (1 2600 m            
 
 436058 Ayan Ling           Jönköpings OK           10:00 
 
 
 
Öppen 5 (2 3975 m            
 
 347316 Lotta Sjöberg         Helsingborgs SOK      10:00 
 234891 Kristina Persson       Härlövs IF           10:00 
 
 
 
Öppen 6 (1 5225 m            
 
 239855 Camilla Carlsson       Härlövs IF           10:00 
 
 
 
Öppen 7 (1 3075 m            
 
  28548 Helen Nilsson         Härlövs IF            10:00 
 
 
 
Öppen 8 (1 5425 m            
 
 234869 Patrick Persson        Härlövs IF           10:00 
 
 
 
Öppen 9 (1 7250 m            
 
 683614 Magnus Tenghagen       Härlövs IF           10:00 
 
 
 
Skribent: Kristian Bengtsson

Arrangemang

- Tips- och bingopromenader

Tips och bingopromenad

 

 

 

 

 

 Vi finns på Facebook

 

 

 

 

Sponsorer

Sparbanken1826

Conditori Boulevard

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
FK Åsen - Orientering
FK Åsen, Box 30
29821 Tollarp

Besöksadress:
FK Åsen, Stackedala
29891 Tollarp

Kontakt:
Tel: +4644310952, +46733277136
E-post: This is a mailto link

Se all info